غدیر جاودانگی

 

هر چند که با جلوه های بیشماری، ولی در ذات خود یگانه ای!
در تو گوهر دوستی، یگانه ای یکپارچه و تمام است، مثل آفتاب یکتا در آسمان.
شعله آن آتش نهفته که در سینه توست، جلوه زیبایی هوش ربای دوستان را ممکن می سازد، و چون همه به یک نور، به نوری یگانه دیده می شوند، همه از گوهری یگانه، " همچو صنع خدای و ورای ادراک " جلوه می کنند.
خدا در صنعت دستهایش، در صورت و سیرت آدم خاکی تجلی کرد و اینک این زیبایی بی مثال چون جلوه گاه چنین آفریدگاری است، مانند وجود تو، که فراتر از توانایی دریافت من است. کمال با جمال همین یاری که شاید از کوی و برزن و از تبار خاکی من است به جایی می رسد که دست فهم به تو نمی رسد زیرا اثر دست دوست، در صورت توست. پس زیبایی تو دارای " آنی " است فراتر از حد انسانی.

ملک در سجده آدم زمین بوس تو نیت کرد
که در حسن تو لطفی دید بیش از حد انسانی

زیبایی الهی در قالب انسانی! معشوق "جسمی ز جان مرکب" است، جسمی روحانی و روحی جسمانی!
جسمی بدین لطیفی، جسمی از خاک، اما سیال تر از آب، سبک تر از آتش، و شفاف تر از نور "هرگز که دیده باشد" ؟
چنین تنی برساخته از آب و گل نیست، ترکیبی از جان، از آن دم اثیری ناب عالم بالا و یا آب و گلی شکفته از نفس خداست... خاکی آسمانی، آنسوتر از حد آب، و گل آنسوتر از حد ادراک!
وجود "دوست"، پیوندگاه انسان و خداست...

با اقتباس از کتاب در کوی دوست
یادگار مرحوم شاهرخ مسکوب

/ 50 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جودي

دخترجون يه عالمه مرسي از اينکه به يادم بودي و با تاخير مرسي از تبريکت...

آفتاب مهر

بسم رب المهدی (عج).../باز هم محرم دیگری از راه رسید و تصویری از بزرگترین مصیبت ممکن، پهنه‌ی جوامع انسانی را سیاه پوش کرده است و چنان آتشی از عشق او در دل ما شعله ور شده است که هیچ آبی تهدیدگر شراره‌های آن به سردی و خاموشی نیست. و اکنون در آستانه ماه محرم، در غم وعزای سرور و سالار شهیدان کربلا گریانیم و دلخوش به روزی هستیم که موعودمان پشت بر دیوار کعبه دهد و با صدایی که در تمام عالم شنیده شود بانگ برآرد که : ((الا یا اهل العالم... انا امام القائم...انا صمصام المنتقم... اِنّ جَدّی حُسین قتلوهُ عطشانا... انّ جدی الحسین طرحوه عریانا...انّ جدی حسین سهقوهُ عریانا...)) و از نهان جان خویش آه برمی‌آوریم و دعا می‌کنیم که : اَللّهُمَّ صَلِّ عَلَیهِ وَ قَرِّب بُعدَهُ وَ اَنجِر وَعدَهُ وَ اَوفِ عَهدَهُ. بار الها بر او درود فرست و دوری او را نزدیک کن و وعده‌اش را برسان و به عهدش وفا فرما. /به روزیم و منتظر/ در انتظار ظهور آفتاب مهر/

na30beh

"تو ای حسین! با تو چه بگویم؟"شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین حائل"!و تو ای چراغ راه،ای آموزگار بزرگ شهادت، برقی از آن نور را بر این شبستان سیاه و نومید ما بیفکن،قطره ای از آن خون را در بستر خشکیده و نیم مرده ما جاری ساز،و بدان ایمان ما،ملت ما، تاریخ فردای ما،کالبد زمان ما، به تو و خون تو محتاج است"التماس دعا.

-

چه حال و هوايی داره وبلاگت!خوش به حالت که به فکرشی من که انقدر ....اصلا روم نمی شه ازش خجالت می کشم تو رو خدا اينقدر آرزوی فرج نکنين آبروی ما می ره پيششا!

mina

عزای حسينی رو تسليت می گم.آپم بيا

بانوی پرواز

سلام.فرا رسيدن ماه محرم را تسليت ميگم.وبلاگم آپ هست و منتظر قدوم گرم شما هستم.

f

با سلام.ممنون از مطالب زيبايتان. موفق باشيد.

hoda

kojayi pariii?????in ruza eltemase2aaaaaaaaaaaa

م ا

خسته نباشين