ديدار با زينب

السلام عليک يا ام المصائب يا زينب !

نگو چرا گريه مي کني اي داغدار هر چه مصيبت ! ام المصائب ! زينب بزرگ !
مگر نه خداوندي که به شهادت حسين (ع) عاشقانه مي نگريست ، اسارت تو کوههاي خشمش را لرزاند و اقيانوس آرام صبرش را متلاطم کرد ؟ و غضب بسببها الرب الجليل .
پس بگذار گريه کنم اي حامي ولايت مظلوم ! همسنگر امامت معصوم ! يا تالي المعصوم ! و چگونه آرام بگيرم بر مصيبتي که حتي سمهاي اسبان را از اشک چشمانشان تر کرد !
اگر نديده بودم که علي (ع) با تو دردانه خويش چه مي کرد ، اگر نديده بوديم که حتي براي زيارت قبر پيغمبر ، حسن و حسين را دو برادر از پس و پيش به همراهت مي فرستاد و تو را شبانه راهي زيارت مي کرد که مبادا چشم هيچ نا محرمي به هيات مقدس تو بيفتد ، اگر نديده بوديم اين همه را شايد بدن کبودت از زخم تازيانه ها اينگونه خاکسترمان نمي کرد !!

و آنگاه که بر شتر بي جهاز آنسان سوارت کردند اين جمله را هرگز نمي گفتي که :
" اخي ابالفضل ، انت الذي رکبتني اذا اردت الخروج من المدينة "
برادرم ابالفضل ! به هنگام خروج از مدينه تو بودي که مرا بر مرکب نشاندي ...

عمه جان ! مي داني که اين کلام تو با چگر ما چه کرد ؟
عمه جان ! زينب ! چشمي بر مصيبتهاي شما گريه مي کند و چشمي بر حلمتان !

" السلام عليک ايتها البعيدة من الاوطان ، السلام عليک ايتها الاسيرة في البلدان ، السلام عليک ايتها الامتحيرة في خرابة شام "
سلام بر تو اي بانوي غريب دور از وطن ، سلام به تو اي اسير شهر به شهر و اي زنداني وادي به وادي ، سلام بر تو اي که در خرابه شام مسکن گزيدي . سلام بر تحير تو به هنگام ديدن سر برادر ! سلام بر تسلط تو ! سلام بر صبر تو و سکوت تو و فرياد تو و قنوت تو ! سلام بر ملتمس دعاي حسين (ع) ! سلام بر نمازهاي شب بي انقطاع تو ! و سلام بر جگر سوخته تو !

نوشته : سيد مهدي شجاعي

يابن امي جارت الدنيا علينا
يا اخـي انـا من الاسـر اتينـا

/ 51 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هدي

سلام. پريناز جان...اميدوارم خوب باشی.. من آپديت شدم.. منتظر نظرت هستم.. متنشو خودم نوشتم.. بيا ..تا بعد ياحق..

afshin

سلام چقدر دلم اروم شد و گريم گرفت دعام کن.

sama

خوشحالم که اومدم اينجا بازم ميام هميشه.

زلال

از ميان تربتش بوی حسين ايد برون..کهنه پيراهن گمانم در مزار زينب است...//سلام عليکم خسته نباشين..ممنون که چند وقتی به فقير فقرا سر نميزنين...ولی خوب همين که مارو تو اين خونه مجلل و مقدستون راه ميدين غنيمتيه..!!همه عمرم بايد به اين جمله فکر کنيم که چرا ميگن (((دل اگر هست دل زينب کبری باشد؟؟))))..يا علی هر جور خودتون صلاح ميدونين ..ولی اگه سر بزنين خيلی خوشحالمون می کنين..الهم عجل لوليک الفرج

طرفه

هوالشهيد . اول تشکر ميکنم که به وبلاگ ما سرزديد . درثانی هم تشکر ديگری ميکنم از مطالبی که گنجانديد در وبلاگتون مخصوصا خوشحال شدم از آقای شجاعی هم نوشتيد . دائما موفق باشيد والتماس دعا

منتظر

امان از دل زينب که چقدر سخت بود برايه او زمانی که به برادر گفت که چگونه دردونش گوشه خرابه رفت.....سلام پريناز ببينمت خوشحال می شم

الهه

سلام عزيز مهربون..اميدوارم خدا هميشه همراهت باشه..در پناه حق

ستاره

السلام علی حسين وعل علی بن الحسين و علی اولاد الحسين و علی اصحاب الحسين ... تو رو خدا برای آجی من دعا کن

BaRo0oN

متنت بهترين متنی بود که تو عمرم خونده بودم...